فروش تعدادی قناری گلاستر و کشیده بلند

فروش تعدادی قناری گلاستر و کشیده بلند


خرید قناری:

در وحله اول باید دانست هدف شما از خرید قناری چیست؟ اگر به خاطر آواز و صدایش باشد قناری مورد نظر در دسته قناری‌های آوازی (Song Canary) قرار دارد اگر به خاطر رنگش قصد خرید دارید، قناری مورد نظر شما در ضمره قناری‌های رنگین (Color Canary)قرار دارد. در کل اگر قصد خرید قناری دارید، ابتدا باید به چند نکته توجه داشته باشید:

 

قناری انتخابی شما از لحاظ ظاهری باید دارای شرایط زیر باشد:

 

١) پرهای صاف و نرم و شفاف، چشمانی نافذ، آگاه و روشن.

٢) داشتن حالت سرزندگی و شادابی و تحرک

٣) پاهای صاف و انگشتان سالم بدون داشتن شقاق و فلس پا (نوعی قارچ پوستی می‌باشد به رنگ سفید کم رنگ که در نتیجه آلودگی قفس پرنده به وجود می‌آید فلس‌دار بودن پای پرنده نیز گویای نرسیدن ویتامین مخصوصا کلسیم به بدن قناری می‌باشد).

۴) خالی نبودن حتی یک نقطه از بدن از پر مخصوصا قسمت سر و گردن.

۵) استوار ایستادن پرنده روی پاهایش.

۶) اطمینان به عادی بودن صدای تنفس پرنده مخصوصا در هنگام تحرک.

٧) پف آلود نبودن (کز نبودن) پرنده.

قفس و لوارم جانبی:

١) حتی المقدور سعی کنید از قفس‌های تمام استیل برای نگهداری قناری استفاده کنید.

٢) از میله‌های پلاستیکی درون قفس استفاده کنید.

٣) هفته‌ای ١ یا ٢ بار کف قفس را تمیز کنید.

۴) از قرار دادن وسائل تزئینی اضافی در قفس جدا خودداری کنید.

۵) هر ماه یک بار قفس را با محلول‌های ضد عفونی، استریل کنید.

۶) دانه‌خوری و آب‌خوری را هر ٢ هفته ١ بار تمیز کنید.

٧) از گذاشتن تجهیزات شکسته درون قفس خودداری کنید.(چون باعث زخم شدن پای پرنده می‌شود).

٨) در هنگام جفت اندازی قناری، هر روز آب‌خوری پرنده را چک کنید که خالی نباشد. مخصوصا اگر از پنبه برای درست کردن چال استفاده کرده‌اید. توصیه شده است که از ابر برای درست کردن چال استفاده کنید و کمی پنبه وسط آن قرار دهید.

فضای محیط:

دمای محیط نگهداری پرنده باید بین ٢٠ تا ٢۵ درجه سانتی‌گراد باشد (البته دوستان توجه داشته باشند که دما نباید مرتب افت و خیز داشته باشد، یعنی هر چه دمای محیط ثابت باشد بهتر است). در کل می‌توان گفت دمای محیطی که ما برای فضای زندگی‌مان انتخاب می‌کنیم، (که این دمای متعادلی است) برای محیط زندگی این پرنده مناسب است.

اگر بتوانید حداقل روزی ١ بار به مدت ١۵ تا ٣٠ دقیقه قناری را روبروی آفتاب ملایم قرار دهید و حتی اگر شرایط جوی مناسب بود وان مخصوص آبتنی قناری را (در تابستان هفته‌ای دو بار و در زمستان هفته‌ای یکبار) در اختیارش بگذارید تا آب‌بازی (حمام) کند.

نتیجه حاصل را خودتان مشاهده می‌کنید. (صافی و روشنی پرها، سلامت و شادابی پرنده، زودتر آماده شده پرنده برای جفت‌گیری، آلوده نشدن به بیماری‌ها و ….. از مزیت‌های این‌کار است).

نکته:

توجه کنید که از آب‌بازی دادن پرنده در روزهای سرد و روزهائی که باد می‌آید ( که موجب می‌شود پرنده سرما بخورد ) خودداری کنید. و این عمل باید درون اتاق و پشت پنجره انجام شود.

جیره غذایی:

جیره غذایی باید متناسب با موقعیت نگهداری قناری باشد، دان مخصوص قناری تخم کتان است. که در تمام فصول سال غذای عمده پرنده را تشکیل می‌دهد . بهتر آن است که به ازای هر ١ کیلو تخم کتان نیم کیلو ارزن ریز اضافه کنیم. در فصل سرما می‌توانید به ازای هر ١ کیلو تخم کتان و نیم کیلو ارزن، ١٠٠ گرم تخم کلم، تخم شلغم، خص دانه، تخم کاهو و تخم خلفه، شاهدانه و تخم گشنیز اضافه کنید.

در تابستان نیز همان مخلوط کتان و ارزن و در کنارش تخم خلفه مناسب است. سعی کنید در تابستان از رژیم غذائی خنک استفاده کنید. (مثلا کاهو، اسفناج، خیار سبز، ته پوست هندوانه،‌ سیب به مقدار مختصر و …..)

فقط به ماده‌ها و جوجه‌ها تا ۴٠ روزگی و همچنین جفتی‌ها تخم مرغ آبپز بدهید.

آواز خوانی مختص قناری نر است. که این پدیده اعجاب انگیز از همان دوران جوجگی قناری کم‌کم شروع می‌شود (ریز خوانی قناری) با گذشت زمان آواز قناری رساتر و قشنگ‌تر می‌شود.

در کل آواز کامل قناری را از سن ۵ الی ٧ ماهگی، متغیر برای نژادهای مختلف قناری می‌توان شنید، که به اصطلاح می‌گویند قناری سفت خون یا مست شده که دقیقا همان نشان از بلوغ جنسی قناری دارد.

بهترین زمانی که پرنده نر تمایل به خواندن دارد، بین ماه‌های آذر تا خرداد می‌باشد. که زمان مناسب تولید مثل قناری نیز می‌باشد. و اما دوران تولکی بستگی به هوا و مکان نگهداری قناری دارد. به طور معمول این پدیده باید سالی یک مرتبه در فصل گرما برای مدت یک الی دو ماه اتفاق بیفتد. اما متاسفانه شاهدیم، بدلیل عدم توجه به دمای محیط، جوجه کشی پی در پی، فقدان رژیم غذایی مناسب این پدیده (تولکی) گاه ممکن است، ٢ تا ٣ بار در سال، در دراز مدت برای قناری اتفاق بیفتد.

قناری در دوران تولکی تمایل زیادی به خواندن، ‌تحرک و غذا خوردن ندارد و تعداد دفعات خواندنش بسیار کم می‌شود و حتی گاهی ممکن است خواندن قناری طی این دوره قطع شود. قناری پس از گذراندن دوره تولکی کم‌کم به حالت قبل از لک خوردنش (تولکی) بر می‌گردد و تمایلش به خواندن، خوردن غذا و تحرک بیشتر می‌شود.

مختصری در مورد بیماری‌های قناری:

به طور کلی می‌توان ناخوشی این‌گونه پرندگان را ناشی از این عوامل دانست :

بیماری‌های میکروبی

بیماری‌های ویروسی

بیمارهای قارچی و انگلی و تک یاخته‌ای

بیماری‌های ناشی از سوء تغذیه و فقر ویتامینی و نظایر آن

بیماری‌های ناشی از عوامل ناشناخته

علائم بیماری در پرندگان:

عدم تمایل به حرکت و خواب آلودگی

عدم تمایل پرنده به خوردن غذا

اختلال در وضع پرها و پف آلود شدن پرها و یا ریزش بی‌دلیل آنها

تنگ شدن چشم‌ها، بسته یا نیمه باز بودن چشم‌ها

به گوش رسیدن صدای غیر عادی در هنگام تنفس

دور نگهداشتن بال‌ها از بدن

ضعف پاها و عدم تحمل وزن بدن

تغییر رنگ انتهای نوک

اختلالات گوناگون دفع مدفوع و تغیر رنگ آن

نکته:

اولین‌کاری که فرد به محض مشاهده علائم بیماری در پرنده خود باید انجام دهد. قرنطینه پرنده و جدا نمودن آن از دیگر پرندگان است.

سپس در اولین فرصت باید با یک دامپزشک در مورد بیماری پرنده مشورت کرد. پرندگان در هنگام بیماری بیشتر از کمبود غذا رنج می‌برند و در این‌گونه موارد برای جلوگیری از تشدید بیماری پرنده و پیدایش استرس،‌ نیاز زیادی به ویتامین و مواد ضروری دارند. برای رفع کمبود این ویتامین‌ها، باید با دامپزشک مشورت کرد.

 

 

چه عواملی در قیمت قناری اثر گذار است :

  • نژاد قناری و میزان استاندارد بودن ویژگیهای قناری(هرچقدر به استاندارد ها نزدیکتر باشد قیمت بالاتری دارد)
  • رنگ قناری (هرچقدر رنگ قناری روشن تر باشد  یا از خلوص رنگ بیشتری برخوردار باشد قیمت بالاتری پیدا میکند مثلا با این ترتیب رنگ قیمتها از بالاتر روبه پاینتر میباشد  رنگهای سفید یا طلایی – سیاه سفید- ابلغ طلایی سبز-آهویی-طوسی- سبز و ….
  • میزان سلامت قناری (قناری با استایل خوب و سالم و پرهای صاف و بدون پوف و تمیز و …. در قیمت اثر دارد
  • سن قناری ( معمولا قناری های یکساله در اوج قیمتی هستند و جوجه ها و یا قناریهای بالای 3 سال قیمت پایین تری دارند(توصیه میکنیم معمولا جوجه بخرید که خونه خودتون بالغ بشه و یکسالش رو تمام کنه و یا نهایتا قناری با سن 3 سال بخرید)
  • ميزان عرضه وتقاضاي قناري در آن فصل و ظاهر و هزارتا عامل ديگه و سليقه خريدار و فروشنده و… هم موثر است

من عكاسيم خوب نيست  و قناريهارو از رو عكس نميشه تشخيص داد

 

ضمنا میتوانید مطالب و آگهی های ما را در تلگرام به آدرسهای زیر مشاهده نمایید (روی لینکها کلیک نمایید)

کانال تلگرام

https://telegram.me/joinchat/CnAsbj8lcqDRH7jYk4alkA

گروه بازار قناری

https://telegram.me/joinchat/CnAsbj8lcqDRH7jYk4alkA

در ذیل تعدادی از عکسهای قناری ها به نمایش گذاشته میشود که در صورت تمایل و دریافت عکس و فیلم بیشتر تماس حاصل فرمایید

 

 

درباره نویسنده

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.