قالب وردپرس
پيچيدن تخم درشكم قناري:

پيچيدن تخم درشكم قناري:

 

پيچيدن تخم درشكم قناري:

 

 

به صورت کلی میتوان گفتکه 99 درصد موفقیت قبل از وقوع این مشکل است و در صورت پیچیدن تخم نهایتا با احتمال کمی شما میتوانید پرنده را نجات دهید پس حتما توجه تان را به نکات زیر جلب میکنم و حتماااا   برای پیشگیری اقدام کنید

براي پيشگيري ميتونيد قبل از جفت انداختن قناريها به ماده ها مقداري منداب بديد
مصرف منداب گرم است و باعث نرم تر شدن مجراي خروج تخم است.اما اگه با همه اين موارد در قناريهايي كه معمولا سال اول تخم گزاريشون هست اين اتفاق افتاد مطالب زير رو بخونيد اميدوارم كمكتون كنه

 


-گاهي پيش مي آيد كه قناري ماده در حين تخم گذاري با حالتي پريشان و افسرده در كف قفس افتاده و به سختي نفس مي كشد و به نظر ميرسد كه هر لحظه ممكن است تلف گردد. در چنين وضعيتي برخي اقدامات فوري را ميتوان انجام داد.

-اين مسئله ميتواند به كمبود مواد آهكي و املاح معدني مربوط باشد كه باعث لمبه شدن تخم و پوسته بستن آن گردد و پرنده قادر به دفع چنين تخمي نباشد.
-دليل ديگر آن ميتواند در اثر تغذيه پرنده از غذاهاي چاق كننده باشد كه در اثر آن مسير و مجراي تخم گذاري پرنده چربي آورده و هنگام تخم گذاري ، پرنده با مشكل روبرو مي شود.

-در چنين وضعي براي نجات پرنده از مرگ ، فورا آن را از قفس خارج كرده و با احتياط كامل و ملايمت ، مخرج پرنده را با روغن خوراكي كاملا چرب كنيد و سعي كنيد تمام مخرج و زير شكم پرنده كاملا چرب شود.
-هرگز سعي نكنيد با وارد كردن فشار ، تخم را از شكم او خارج سازيد زيرا با شكسته شدن پوست تخم در شكم پرنده ديگر اميدي به زنده ماندنش نخواهد بود.

-پس از چرب كردن مخرج پرنده بايد او را در قفس قرنطينه كرد و كف قفس را با پارچه نرمي پوشانيد و محل نگهداري او را گرم نگه داشت. چنانچه با اين تدابير پرنده تخم را دفع كند خيلي زود به حال عادي باز خواهد گشت.

اما اگه حالاه به هر دلیلی مثل دلایل ( تازه کار بودن ماده-بزرگ بودن تخم-استرس ناگهانی-و پیچیدن تخم در بدن ماده مطابق فیلمای  زیر و یا فیلمهای موجود در کانال سعی کنید دمای نگهداری را بالا ببرید و با کمی روغن ویکس و یا زوعن زیتون  اقدام به نجات پرنده نمایید

نحوه حرکت و چرخش تخم در بدن قناری
نحوه جایگیری تخم در بدن قناری

 

فیلن نحوه خروج تخم

درباره نویسنده

متولد: اصفهان- تحصیلات: لیسانس- شغل: نمایندگی بیمه

مطالب مرتبط

1 نظر

  1. ناصر.

    خیلی.عالی.انکار.رو.انجام.دادید.ممنون.من.هم.اینکار.را.انجام.دادم.وقناربم.نجات.دادم.باز.هم.ازشما.ممنونم

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عکس شماره دار